free website design templates

Shape your future web project with sharp design and refine coded functions.

Az intézmény 1976 szeptemberében kezdte meg működését Középiskolai kollégium néven 384 férőhellyel.

Az épület tízemeletes szárnyában fiúk, a háromemeletes szárnyban lányok nyertek elhelyezést.

1977-től a tízemeletes épületrész lett a leány, a háromemeletes épületrész a fiú szárny.

1984-től megszűnt a koedukáció, s ettől kezdve az intézmény leánykollégium lett.

1985 tavaszától a kollégium új neve Karacs Teréz Középiskolai Leánykollégium.

Karacs Teréz neve összefonódott történelmünk egyik kiemelkedő időszakával, a reformkorral, hiszen ekkor 1846-ban hozta létre a Miskolci Református Leánynevelő Intézetet ( egyidőben, a Teleki Blanka által Pesten létrehozott leánynevelő intézettel ), amely később „Felső Leányiskolává” fejlődött.
Ez az intézmény nem csak főúri, hanem polgári származású leányok nevelését is vállalta.
Még az 1848-49-es szabadságharc legnehezebb időszakaiban is sok tanítványa volt.
Korszerű elveken alapuló tanítási módszere – magyar nyelvű tanítás, szemléltető oktatás, a „magolás” elvetése – sikeresnek bizonyult, az 1850-es években intézete már országos hírűvé lett.
Karacs Teréz ( mint, a magyar nőnevelés kiemelkedő képviselője ) nevét ma már több oktatási intézmény is viseli.

Az utóbbi évtizedben kollégiumunk életében három nagy változás következett be.

2012. július 1-től a Miskolci Központi Leánykollégium megszűnése után a dolgozók jelentős része, valamint a tanulók egy része a Karacs Kollégiumban nyert elhelyezést.

2013. január 1-től a Karacs Teréz Középiskolai Leánykollégium a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ szervezeti egységeként működik, jelenleg közvetlen fenntartónk a Miskolci Tankerületi Központ.

2016. szeptember 1-től ( előzetes döntés alapján ) intézményünk ismét koedukált intézményként működik, mint Karacs Teréz Középiskolai Kollégium.

Címünk

3532. Miskolc,